..:: Menu ::..


Komunikat o jakości wody do kąpieli
Dodano: 23.08.2019
Opoczno, dnia 23.08.2019 r. KOMUNIKAT o jakości wody w miejscach wykorzystywanych do kąpieli na terenie powiatu opoczyńskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie, działając na podstawie art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 59), art. 43 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2268 z późn. zm.) oraz § 4 ust.1 pkt 2) rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli (Dz.U. z 2019 r. poz. 255), uwzględniając wyniki przeprowadzonych badań laboratoryjnych próbek wody miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli oraz bieżącej oceny jakości wody na podstawie oględzin w terenie stwierdził, że: • w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli Zalew Opoczno II w m. Opoczno, ul. Gen. Kazimierza Bończy-Załęskiego, organizator: Kryta Pływalnia „Opoczyńska Fala” – woda nadaje się do kąpieli (termin trwania sezonu 09.08- 01.09.2019 r.) Jakość wody w innych niż w/w zbiornikach wodnych na terenie powiatu opoczyńskiego nie została oceniona pod względem przydatności do kąpieli – brak organizatora.
Afrykański pomór świń / ASF/
Dodano: 23.08.2019

ASF- to groźna choroba wirusowa na którą chorują wyłącznie świnie domowe  i dziki. 

Nie zagraża ona życiu i zdrowiu człowieka. Stanowi jednak poważne straty dla właścicieli świń i producentów mięsa wieprzowego. Wystąpienie ASF skutkuje narażeniem kraju na ogromne straty finansowe związane głównie z całkowitym zablokowaniem możliwości sprzedaży i wywozu świń lub wieprzowiny do krajów wolnych od tej choroby.

Główny Lekarz Weterynarii prowadzi działania zmierzające do eliminacji wirusa poprzez usuwanie ze środowiska martwych dzików potencjalnie zakażonych ASF oraz akcję informacyjną w tym zakresie.

Szczegółowe informacje na stronie : https://www.wetgiw.gov.pl/ASF

Rok szkolny 2019/2020-Wybieramy plecak/tornister dla dziecka
Dodano: 14.08.2019
Rok szkolny 2019/2020 – Wybieramy plecak/ tornister dla dziecka Dobry plecak szkolny to najważniejszy zakup przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Wybór plecaków szkolnych jest bardzo duży, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając plecak szkolny dla dziecka. Dobry plecak szkolny to gwarancja wygody, a przede wszystkim bezpieczeństwa naszego dziecka. Kupno plecaka szkolnego nie powinno być decyzją pochopną i nieprzemyślaną, gdyż konsekwencje nieodpowiedniego wyboru mogą być naprawdę duże – bolące plecy i szyja, otarte ramiona, a nawet skrzywiony kręgosłup. Odpowiedni plecak to istotna kwestia w przypadku młodszych dzieci, których ogólna sylwetka dopiero się kształtuje. Dlatego, jako odpowiedzialni rodzice i opiekunowie, musimy wiedzieć, jakie cechy powinny posiadać dobre plecaki. Jest kilka wyznaczników dotyczących wyboru plecaka. Należą do nich: - usztywnione plecy i spód. Jest to bardzo istotne, ponieważ taka konstrukcja chroni kręgosłup. Dzięki temu łatwiej utrzymać prawidłową sylwetkę, gdyż wówczas niesiony ciężar rozkłada się na całą powierzchnię pleców dziecka. Użytkowanie takiego plecaka jest ponadto dużo bardziej komfortowe. - regulowane, miękkie i odpowiednio szerokie ramiączka, które powinny liczyć minimum 4 cm. Dzięki temu szelki swoją równą powierzchnią będą przylegać do ramion, zapewniając wygodę codziennego użytkowania, natomiast ich regulacja pozwala na dopasowanie plecaka do wzrostu ucznia. - materiał, z którego został wykonany plecak powinien być wytrzymały aby bez problemu znieść ciężar książek i zeszytów. Jeśli wybierzemy dobry plecak szkolny , solidnie wykonany i dobrze wykończony z pewnością posłuży dziecku przez kilka lat. - plecak bez zawartości powinien być lekki. Średnio plecaki ważą ok. 1 kg, ale można znaleźć takie, które ważą nieco ponad pół kilograma. Im szczuplejsze i drobniejsze dziecko, tym lżejszy powinno mieć plecak, którego wielkość dodatkowo, powinna być dobrana do wzrostu dziecka - przegródki w środku umożliwią równomierne rozłożenie jego zawartości i utrzymania porządku To najważniejsze aspekty, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze plecaka/tornistra. Należy zwracać na nie uwagę nie tylko w przypadku wyboru plecaków/tornistrów dla dzieci, ale też tych dla młodzieży i dorosłych.
..:: Telefon alarmowy ::..
Telefon alarmowy czynny
w dni wolne od pracy
609 318 812

..:: Statystyki ::..
Odsłony: 13206
Unikalne: 6001
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 43
Online: 1
Najwięcej odwiedzin: 22-04-2019 (106)

Copyright 2008 - 2012 PSSE Opoczno. Wszystkie prawa zastrzeżone. Created by TVC