..:: Menu ::..


200 lat szczepień ochronnych - wystawa
Dodano: 24.06.2019
Zapraszamy do obejrzenia wystawy planszowej "200 lat szczepień ochronnych", która została wyeksponowana w witrynach pływalni "Opoczyńska Fala". Można ją oglądać do piątku.
Konkurs "Medycyna w trosce o nasze zdrowie" podsumowany
Dodano: 24.06.2019
W Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczystość podsumowania konkursu plastycznego pn. „Medycyna w trosce o nasze zdrowie” zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną we współpracy z MDK w Opocznie. W konkursie wzięło udział 190 uczestników z 25 szkół i placówek oświatowo - wychowawczych z terenu powiatu opoczyńskiego. Nagrody przyznano łącznie 36 laureatom - w różnych kategoriach wiekowych. Autorzy najlepszych prac z rąk P. Dyrektor PSSE Marianny Rożej oraz P. Dyrektora MDK Zdzisława Miękusa otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Uczestnicy otrzymali również podziękowania za udział w konkursie, doceniając pracę jaką włożyli w przygotowanie tak pięknych i kreatywnych rysunków, mających na celu m.in. przedstawienie ważnej w każdym społeczeństwie roli służby zdrowia i promowanie zachowań prozdrowotnych. Wszystkie nagrodzone prace można było zobaczyć na prezentacji multimedialnej.Prezentacja zawierała dodatkowo specjalny film pokazowy z rysowania i malowania kredkami akwarelowymi w wykonaniu instruktor plastyk Lidii Stanek. Podsumowaniu konkursu towarzyszyły występy artystyczne dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia w Miejskim Domu Kultury. Na zakończenie odbyły się warsztaty plastyczne pn. „Rysowanie i malowanie kredką akwarelową”.
Informacja o miejscach do kąpieli
Dodano: 12.06.2019

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie zawiadamia, iż dotychczas nie wpłynęło z urzędów gmin powiatu opoczyńskiego zgłoszenie o kąpieliskach zatwierdzonych uchwałą rady gminy na sezon kąpieliskowy 2019, a tym samym na nadzorowanym terenie nie będzie funkcjonowało żadne kąpielisko.

Dotychczas zgłosił się jeden organizatorów miejsca wykorzystywanego do kąpieli zlokalizowanego w Opocznie – Zalew Opoczno przy ul. Kazimierza Bończy-Załęskiego, planowane terminy otwarcia i zamknięcia: 01 – 30.07.2019 r. i 03.08. – 01.09.2019 r.  

            W związku z powyższym zalecamy oznakowanie miejsc nad akwenami wodnymi nie będącymi zorganizowanymi kąpieliskami ani miejscami wykorzystywanymi do kąpieli, które są tradycyjnie wykorzystywane przez ludność do celów rekreacyjnych, ale nie posiadają organizatora, poprzez umieszczenie informacji o zakazie kąpieli. Woda w akwenach na terenie powiatu opoczyńskiego nie została oceniona pod względem przydatności do kąpieli, zatem obowiązuje w ich obrębie zakaz kąpieli, kąpiel w nich odbywa się na własną odpowiedzialność korzystających ludzi.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nast�pny >>

..:: Telefon alarmowy ::..
Telefon alarmowy czynny
w dni wolne od pracy
609 318 812

..:: Statystyki ::..
Odsłony: 4600
Unikalne: 2022
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 26
Online: 1
Najwięcej odwiedzin: 27-09-2019 (59)

Copyright 2008 - 2012 PSSE Opoczno. Wszystkie prawa zastrzeżone. Created by TVC