..:: Menu ::..


Grypa- chroń siebie i innych
Dodano: 27.02.2020
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opocznie informuje, że w ostatnich tygodniach nastąpił znaczny wzrost liczby zachorowań na grypę sezonową. Od 1 do 22 lutego 2020 roku zgłoszonych zostało 1091 przypadków grypy i zachorowań grypopodobnych. Zachorowania dotyczą w większości grupy wiekowej 5-14 lat. W związku z przedstawioną sytuacją epidemiologiczną grypy, a także możliwością pojawienia się na terenie Polski dodatkowego zagrożenia koronawirusem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie apeluje o bezwzględne przestrzeganie zasad higieny, częste dokładne mycie rąk, zachowanie higieny kaszlu i kichania oraz unikanie skupisk ludzkich i bliskich kontaktów „twarzą w twarz”. Osoby chore, kaszlące, zakatarzone, z podwyższoną temperaturą winny pozostać w domu, aby nie stanowić źródła zakażenia dla innych osób. Również nie należy posyłać chorych dzieci do szkół i przedszkoli. Jeśli objawy utrzymują się dłużej lub zaostrzają należy skontaktować się z lekarzem. W przychodni osoby z kaszlem i katarem powinny używać maski lub zasłaniać usta chustką higieniczną, aby chronić innych pacjentów i personel. Prosimy również o higieniczne zachowania podczas robienia zakupów w sklepach i marketach. Nie dotykajmy gołymi rękami niepakowanych produktów. Do wybierania owoców, warzyw, pieczywa używajmy jednorazowych rękawiczek, które są umieszczone przy stoiskach. Stosowanie się do podstawowych zasad higieny pozwoli na zminimalizowanie rozprzestrzeniania się nie tylko wirusa grypy, ale również innych chorób, które przenoszą się w podobny sposób.
Informacje dla podróżujących
Dodano: 27.02.2020
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie informuje, że na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w serwisie Aktualności, znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje dot. nowego koronawirusa 2019-nCoV . https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dla-podrozujacych-nr-33-warszawa-26-lutego-2020-r-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who/
INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH
Dodano: 25.02.2020
INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH (Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO) Warszawa, 24.02.2020 r. W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i: 1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to: • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. 2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel). a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę. b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to: • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. 3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Nast�pny >>

..:: Telefon alarmowy ::..
Telefon alarmowy czynny
w dni wolne od pracy
609 318 812

..:: Statystyki ::..
Odsłony: 6765
Unikalne: 2698
Dzisiaj: 0
Wczoraj: 96
Online: 1
Najwięcej odwiedzin: 01-05-2020 (153)

Copyright 2008 - 2012 PSSE Opoczno. Wszystkie prawa zastrzeżone. Created by TVC