..:: Menu ::..


Poznaj grzyby-unikniesz ztrucia- wizyta uczniów z "Jedynki" w PSSE
Dodano: 12.10.2017
W dniu 3 października uczniowie kl VI SP nr 1 w Opocznie odwiedzili siedzibę naszej Stacji. Okazją do tego było spotkanie na temat bezpiecznego grzybobrania. Na wstępie przedstawiono prezentację poświęconą ogólnej charakterystyce grzybów, porównaniu podobnych do siebie gatunków grzybów jadalnych i trujących, objawom zatrucia grzybami. Następnie uczniowie obejrzeli na wystawie okazy najczęściej spotykanych w opoczyńskich lasach grzybów i mogli zobaczyć jak w rzeczywistości wyglądają podobne do siebie gatunki grzybów jadalnych i trujących. Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w opracowaniu zasad, jakich należy przestrzegać w czasie grzybobrania, aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencji.
"Poznaj grzyby unikniesz zatrucia" -akcja edukacyjna dla dzieci
Dodano: 04.10.2017
W dniu 29 września w  Szkole Podstawowej w Dębie  Opoczyńskiej odbyło się spotkanie pracownika Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z dziećmi tej szkoły. Tematem spotkania było bezpieczne grzybobranie. Przeprowadzono pogadankę dla uczniów i prezentowano plansze edukacyjne przedstawiające grzyby jadalne i podobne do nich grzyby trujące, stwarzające ryzyko pomylenia ich. W czasie spotkania dzieci chętnie dyskutowały i prezentowały posiadaną już przez siebie wiedzę. Dzieliły się swoimi przeżyciami związanymi z rodzinnymi wyprawami na grzyby.
Plenerowa wystawa grzybów
Dodano: 04.10.2017
W sobotę 30 września oraz niedzielę 1 października Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opocznie przed Miejskim Domem Kultury zorganizowała plenerową wystawę grzybówPokazano popularne w naszych lasach grzyby jadalne i podobne do nich grzyby trujące, które łatwo pomylić. Przygotowano plansze edukacyjne zawierające wykaz grzybów dopuszczonych do obrotu na terenie Polski oraz plansze grzybów trujących  i podobnych do nich grzybów jadalnych. Odwiedzający wystawę mogli skorzystać także z porad grzyboznawcy Pani Marianny Rożej, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opocznie.Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej.

 

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Nast�pny >>

..:: Telefon alarmowy ::..
Telefon alarmowy czynny
w dni wolne od pracy
609 318 812

..:: Statystyki ::..
Odsłony: 3002
Unikalne: 1155
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 56
Online: 1
Najwięcej odwiedzin: 14-11-2018 (88)

Copyright 2008 - 2012 PSSE Opoczno. Wszystkie prawa zastrzeżone. Created by TVC