..:: Menu ::..


Jak zminimalizować ryzyko zachorowania na grypę
Dodano: 07.02.2020
Grypa jest chorobą wirusową i przenosi się drogą kropelkową podczas mówienia, kichania czy kaszlu a także w wyniku bezpośredniego kontaktu z wydzieliną dróg oddechowych osoby chorej.
Informacje nt nowego koronawirusa
Dodano: 28.01.2020
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie informuje, że na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w serwisie Aktualności, znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje dot. nowego koronawirusa 2019-nCoV,link tutaj
Zapalenia płuc w Chinach spowodowane nowym koronawirusem - zalecenia dla podróżujących
Dodano: 23.01.2020
W związku z doniesieniami o pojawieniu się nowych zachorowań na terenie Chin na zapalenia płuc o etiologii wirusowej PPIS w Opocznie przekazuje informacje na ten temat: Przypadki zachorowań występują głównie w Chinach w mieście Wuhan i dotyczą osób przebywających lub pracujących na targu ryb i owoców morza w tym mieście. Zanotowano również sporadyczne przypadki wystąpienia zachorowań u osób powracających z miasta Wuhan do innych prowincji w Chinach oraz do innych krajów (Tajlandia, Japonia, Korea Południowa). Są także doniesienia o przypadku zakażenia nowym koronawirusem u 1 osoby w USA , która powróciła z Wuhan. Do dnia 21 stycznia raporty informują o 4 przypadkach zgonów wśród tych osób. Zachorowania spowodowane zakażeniem nowym koronawirusem (2019-nCoV) objawiają się gorączką, dreszczami, bólami mięśniowymi, katarem, kaszlem i dusznością . Badania RTG klatki piersiowej wykazują typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami. WHO informuje, że istnieje możliwość przeniesienia zakażenia z człowieka na człowieka, natomiast wirus nie jest przenoszony przez przedmioty, ale zaleca się wzmożenie nawyków higienicznych Według doniesień medialnych, międzynarodowe lotnisko Wuhan Tianhe wdrożyło kontrolę pasażerów wylatujących z Wuhan w Chinach. Mierzona jest temperatura, a pasażerowie gorączkujący są obejmowani tymczasową kwarantanną. W świetle aktualnie dostępnych informacji uważa się, że obecnie istnieje umiarkowane prawdopodobieństwo zakażenia podróżujących z krajów UE/EOG odwiedzających Wuhan. Zalecenia dla podróżnych planujących podróż do Wuhan w Chinach: • unikanie bliskiego kontaktu z osobami chorymi, w szczególności z objawami ze strony układu oddechowego /gorączka, kaszel/ • unikanie odwiedzania rynków/targów lub innych miejsc, w których znajdują się żywe lub martwe zwierzęta i ptaki, • unikanie kontaktu ze zwierzętami, ich wydalinami lub odchodami, • przestrzeganie zasad higieny rąk, stosowanie płynów antybakteryjnych, • osłanianie ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką podczas kaszlu i kichania, chusteczkę należy natychmiast wyrzucić i umyć ręce. • podróżni z ostrymi objawami ze strony układu oddechowego, którzy przebywali w Wuhan powinni zgłosić się do lekarza i przekazać informację o historii podróży do tego miasta. Ponadto, ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w Chinach, podróżni powinni otrzymać szczepienia przeciw grypie co najmniej dwa tygodnie przed podróżą, zgodnie z odpowiednimi zaleceniami krajowymi i międzynarodowymi, ponieważ narażenie na dwie infekcje może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Nast�pny >>

..:: Telefon alarmowy ::..
Telefon alarmowy czynny
w dni wolne od pracy
609 318 812

..:: Statystyki ::..
Odsłony: 6759
Unikalne: 2698
Dzisiaj: 0
Wczoraj: 96
Online: 3
Najwięcej odwiedzin: 01-05-2020 (153)

Copyright 2008 - 2012 PSSE Opoczno. Wszystkie prawa zastrzeżone. Created by TVC