..:: Menu ::..
KOMUNIKAT
Dodano: 19.12.2017

                                                                                                  Opoczno, dnia 19.12.2017 r.

 

 

                                                               KOMUNIKAT

skierowany do konsumentów wody z wodociągu Opoczno

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie informuje, iż w 2 monitoringowych punktach poboru próbek wody do spożycia (punkt poboru: PSSE w Opocznie, pl. Kościuszki 9, Szkoła Podstawowa nr 2 w Opocznie, ul. Inowłodzka 2), 1 punkt sieci wewnętrznej (Starostwo Powiatowe Opoczno) stwierdzono niewielkie zanieczyszczenie bakteriologiczne – woda nie nadaje się do bezpośredniego spożycia.

Woda wychodząca do sieci nie budzi zastrzeżeń, jak również w pozostałych punktach poboru próbek wody na sieci, tj. Przedszkole nr 5 w Opocznie przy ul. Partyzantów 40, Szkoła Podstawowa w Wygnanowie, spełnia wymagania sanitarne.

W związku z powyższym prowadzona będzie dezynfekcję wody podawanej do sieci wodociągowej.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego zaleca się wodę przegotowywać przed spożyciem, przygotowaniem potraw oraz do mycia naczyń kuchennych, owoców i warzyw, mycia zębów (po doprowadzeniu do wrzenia gotować minimum 1 minutę).

Zagrożenia zdrowotne:  nieżyty przewodu pokarmowego.

 

Woda bezpośrednio pobrana z kranu nadaje się jedynie do celów sanitarno-bytowych.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie zalecił producentowi wody – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Opocznie podjęcie działań naprawczych mających na celu doprowadzenie jakości wody pod względem mikrobiologicznym do zgodnej z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

 

Właściciel wodociągu obowiązany jest informować mieszkańców w sposób ogólnie przyjęty na danym terenie o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i wprowadzonych zaleceniach PPIS w Opocznie.

 

 

Informacje na temat jakości wody w w/w wodociągu będą na bieżąco aktualizowane

po przeprowadzonych kolejnych badaniach próbek wody i umieszczane na stronie internetowej PSSE w Opocznie.

 

 

 

Mam czas rozmawiać
Dodano: 01.12.2017
„Mam czas rozmawiać” (#mamczasrozmawiac) to kampania edukacyjna promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV. Kampania będzie kontynuowana do końca roku 2018.
1 grudnia-Światowy Dzień AIDS
Dodano: 01.12.2017
Epidemia HIV to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu. Nieodłącznym elementem obchodów Światowego Dnia AIDS jest Czerwona Kokardka - symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS i ich bliskimi. Obecność Kokardki w sferze publicznej przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Nast�pny >>

..:: Telefon alarmowy ::..
Telefon alarmowy czynny
w dni wolne od pracy
609 318 812

..:: Statystyki ::..
Odsłony: 701
Unikalne: 282
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 52
Online: 2
Najwięcej odwiedzin: 17-04-2019 (54)

Copyright 2008 - 2012 PSSE Opoczno. Wszystkie prawa zastrzeżone. Created by TVC