Jak uzyskać zwrot podatku Norwegia?

Odpowiedź staje się banalnie prosta, kiedy wiemy, że możemy w tej kwestii otrzymać niezbędną pomoc od firmy ATS Anna Stankiewicz, która powstała w 2009 roku, mająca już spore doświadczenie i sztab przeszkolonych odpowiednio pracowników. Zwrot podatku Norwegia wypłacany jest dopiero po tym, kiedy prawidłowo zostanie rozliczone roczne zeznanie podatkowe, które norweski Urząd Skarbowy wysyła do podatników pod koniec drugiego kwartału bądź zaraz na początku czwartego. Roczne rozliczenie podatkowe w Norwegii za rok poprzedni należy złożyć do końca kwietnia bieżącego roku. Podatnik zobowiązany jest do sprawdzenia poprawności danych umieszczonych na Picie rocznym o prawidłowym rozliczeniu dokumentu, a także o zachowaniu należytego terminu złożenia deklaracji.

Błąd w zeznaniu rocznym − jak rozwiązać ten problem? 

Firma ATS Anna Stankiewicz z przyjemnością pomoże uporać się z Twoim zmartwieniem w postaci źle rozliczonego zeznania rocznego w Norwegii za rok poprzedni. Urząd norweski umożliwia złożenie korekty zeznania podatkowego do 5 lat wstecz, a to bardzo dobra informacja dla podatnika. Polacy mieszkający w Norwegii nie do końca odnajdują się w tamtejszych ulgach podatkowych itp., a nawet często mieszają im się z ojczystymi, więc wówczas nie sposób się nie pomylić.

Zwrot podatku Norwegia – jakie ulgi obowiązują?

Najpopularniejszą ulgą, aby otrzymać zwrot podatku Norwegia, wciąż jest status pendler. W kraju fiordów można również korzystać z odliczenia odsetek kredytu hipotecznego. Uznaje się także odpis rodzicielski, w skład którego wchodzą koszty przedszkola, świetlicy, zajęć edukacyjnych, opieki. Jedną z ulg jest odpis za dojazdy do pracy w Norwegii, a także ulga z tytułu korzystania z bramek i promów. Kolejne zmiejszenie dotyczy sytuacji, gdy pracodawca potrąca z pensji pracownika składki za dodatkowy filar. Zarówno w Norwegii, tak jak i w Polsce, obowiązuje kwota wolna od podatku, uzależniona od przychodów uzyskanych w poprzednim roku kalendarzowym. Firma ATS Anna Stankiewicz specjalizuje się w dziedzinie zwrot podatku Norwegia, a klientom udziela niezbędnej edukacji w tej dziedzinie.

+0