Lodówki jednodrzwiowe – niezbędnik w małej kuchni

W przypadku, gdy nie mieszkamy z liczniejszą rodziną, zaś większość posiłków spożywamy na mieście, warto jest zastanowić się nad zakupem wydajnej, ergonomicznej lodówki jednodrzwiowej. Urządzenia tego typu są również częstym elementem wyposażenia kawalerek i mieszkań, w których kuchnia odznacza się bardzo małym metrażem. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, modele jednodrzwiowe w dalszym ciągu oferują nam jednak szereg przydatnych rozwiązań, poprawiających komfort eksploatacji oraz umożliwiających efektywne przechowywanie żywności. Oto, co warto wiedzieć na ich temat.

Istotne kwestie, związane z zakupem lodówki jednodrzwiowej

Lodówka jednodrzwiowa to urządzenie, pozbawione zamrażarki. To, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzi się właśnie takie rozwiązanie, czy też mniejsza lodówka dwudrzwiowa, zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Ponieważ zamrażalniki stosujemy głównie do przechowywania produktów, takich jak mięso czy lody, musimy sami uznać, czy mamy zamiar przechowywać u siebie tego typu żywność. Ze względu na swoje skupienie się na chłodziarkach, modele jednodrzwiowe znakomicie sprawdzają się jako element wyposażenia przyczep kempingowych lub domków letniskowych.

Wybierając lodówkę, powinniśmy zwrócić uwagę na ekologię oraz kulturę pracy danego modelu. Dobry sprzęt tego typu powinien być bowiem cichy i energooszczędny. Warto jest również sprawdzić, czy lodówka została wyposażona w system chłodzenia i obiegu powietrza. To właśnie dzięki niemu, przechowywana żywność pozostaje świeża i nie przesiąka nieswoim zapachem. Ponieważ urządzenia te są na ogół umieszczane w małych pomieszczeniach, zwróćmy też uwagę na kierunek otwierania drzwi, aby uniknąć sytuacji, w której czynność ta jest uniemożliwiana przez ściany lub meble.

Niestandardowe funkcje, obecne w lodówkach jednodrzwiowych

Lodówki jednodrzwiowe nierzadko oferują nam również szereg przydatnych funkcji dodatkowych. Przykładem są tu chociażby systemy szybkiego chłodzenia i zamrażania, a także komory zero stopni, idealne do przechowywania ryb tudzież mięsa. Niezawodne lodówki, wyposażone w tego typu rozwiązania, znajdziemy w asortymentach specjalistycznych sklepów, takich jak polski Luke. Renomowani sprzedawcy to także stuprocentowa gwarancja, że zakupione urządzenie będzie odznaczać się wysoką jakością wykonania.

+0